يکشنبه, 6 مهر 1399
  • ساعت : ۱۲:۲۲:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ 
  • کد خبر : ۷۹۹۴۸
پذیرش دانشجویان بین الملل در دانشگاه البرز به شرط قبولی در مصاحبه علمی انجام میشود
صبح امروز مرحله ی دوم مصاحبه علمی دانشجویان بین الملل توسط معاون آموزشی دانشگاه انجام شد

دکتر شهروز  یزدانی در حاشیه مصاحبه پذیرش دانشجویان انتقالی خارج از کشور به داخل عنوان کرد : طی سالیان گذشته شاهد هستیم که بسیاری از دانشجویان که مقاطعی را در خارج از کشور گذرانده بودند برای ادامه تحصیل متقاضی پذیرش در دانشگاه های داخل کشور هستند. دانشگاه علوم پزشکی البرز برای این که در این پروسه حقی از کسی ضایع نشود دو مرحله مصاحبه با دانشجویان انجام می دهد . مرحله اول مصاحبه در داخل دانشکده ها انجام شد و اسامی دانشجویان منتخب به معاونت آموزشی دانشگاه اعلام شد .
وی خاطر نشان کرد در مرحله دوم مصاحبه که با حضور معاون آموزش داتشگاه، مدیر آموزش و معاون آموزشی دانشکده مربوطه انجام می شود توانایی هایی مانند تسلط به زبان انگلیسی، توانایی کار با نرم افزار های آفیس ، آشنایی با امور پژوهشی و میزان فعالیت های اجتماعی و غیر درسی سنجیده می شود . علاوه بر آن معدل دانشجو، سهمیه استعداد درخشان و میزان اطلاعات تخصصی رشته نیز دارای امتیاز می باشد. 
معاون آموزش دانشگاه تاکید کرد مهم ترین فاکتور برای ما توانمندی دانشجویان می باشد تا بتوانند در یک کلاس کنار دانشجویان داخلی قرار بگیرند و متاسفانه در برخی دانشگاه ها شاهد این امر هستیم که دانشجویان خارج کشور برای جذب درآمد به دانشگاه ها پذیرفته می شوند اما رویکرد دانشگاه علوم پزشکی البرز این گونه نبوده و ملاک ما برای جذب دانشجویان توان مندی و امکانات آموزشی مناسب در دانشگاه می باشد. 
وی تاکید کرد یکی از ملاک های ما برای تعداد دانشجویان ظرفیت بیمارستان های  آموزشی، تعداد تخت های بستری، بخش ها و در دانشکده دندان پزشکی تعداد یونیت ها  و امکانات آموزشی می باشد .  یکی از دغدغه های مهم معاونت آموزشی فراهم کردن امکانات مناسب آموزشی برای دانشجویان می باشد تا آموزش به بهترین شکل انجام شود. 

گفتنی است تعداد کل دانشجویان جهت پذیرش در رشته دندان پزشکی 111 نفر بود که از این تعداد 15 نفر در مصاحبه مرحله اول پذیرفته شدند در رشته پزشکی 69 متقاضی که 9 نفر پذیرفته شده و در رشته داروسازی 18 نفر که 11 نفر از آنان در مرحله اول پذیرفته شدند. مصاحبه مرحله دوم در معاونت آموزشی دانشگاه در حال انجام است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0