چهارشنبه 11 ارديبهشت 1392


راه اندازی سیستم ثبت نام آنلاین دانشجویان

پیگیری مکرر جهت خریداری نرم افزار ثبت نام اینترنتی دانشجویان و نرم افزار بایگانی دیجیتال اسناد از شرکت سما سامانه که متاسفانه تنها با خرید نرم افزار ثبت نام اینترنتی دانشجویان موافقت شد که پس از هماهنگی های صورت گرفته با معاونت دانشجویی  و سرکار خانم صفری نژاد و واحد آموزش معاونت جناب آقای دکتر بایرامی، در تاریخ 21/6/91 در محل دانشکده پزشکی بر روی سرورهای سما سامانه نصب و راه اندازی شد و برای اولین بار در دانشگاه از تاریخ 26/6/91  ثبت نام دانشجویان جدید الورود بصورت اینترنتی و کاملا غیر حضوری  برگزار خواهد شد.

راه اندازی سرور مجزای مدیریت کاربران (Active Directory)

سرور جداگانه مدیریت کاربران  (Active Directory Server)برای معاونت آموزشی جهت مدیریت بهتر کاربران معاونت و دسترسی های آنها راه اندازی شد.

راه اندازی سرور آنتی ویروس Kaspersky جداگانه برای معاونت

سرور آنتی ویروس Kaspersky جداگانه برای معاونت جهت مانیتور کردن روزانه سیستم های معاونت به منظور  برقراری امنیت سیستم ها و آلوده نشدن توسط ویروس ها راه اندازی شد.

 

راه اندازی پورتال جدید معاونت آموزشی

 با حضور در کمیته ی وبومتریک دانشگاه  قالب کلی وب سایت خریداری شده از شرکت زیگما و زیر مجموعه های آن تعیین و با هماهنگی  های صورت گرفته با خانم مهندس علوی  پورتال جدید دانشگاه در تاریخ  13/6/91 به معاونت ها تحویل داده شد و صفحات مربوط به هر واحد طراحی و ساخته شد. از تاریخ مذکور علاوه بر انتقال اطلاعات از سایت قدیم به سایت جدید  اطلاعات هر واحد بروز و در پورتال معاونت بارگذاری شد.


ارتباط با سیستم چارگون وزارتخانه

4 عدد Token  ارتباطی با سیستم چارگون از وزارتخانه تحویل و بر روی 4 عدد سیستم واحد های مختلف معاونت نصب و راه اندازی شد تا واحدهای معاونت بتوانند به صورت مستقیم و مستقل از دبیرخانه با وزارت متبوع و نیز سایر دانشگاههای علوم پزشکی مکاتبه نمایند.

 

پشتیبانی و ارتقاء سیستم ها

در این سال نیز به مانند سال های قبل واحد فناوری اطلاعات سیستم های واحدهای مختلف معاونت را هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری پشتیبانی نمود که شامل رفع مشکلات نرم افزاری ، رفع مشکلات مربوط به شبکه و کنترل ارتباط صحیح بین سیستم ها و نیز رفع مشکلات سخت افزاری و در صورت نیاز تعویض قطعات و ارتقای سیستم ها ، می باشد.

 

انعکاس اخبار معاونت

در سال 91 نیز مانند سال 90 اخبار و اطلاعیه های  معاونت و واحدهای مختلف آن، هم از طریق ارائه ی اخبار به حوزه ی روابط عمومی دانشگاه و بارگذاری در پایگاه اطلاع رسانی وب دای البرز و هم از طریق پورتال معاونت به مخاطبین آن انعکاس داده شد.

 

تنظیم دسترسی های اتوماسیون

پس از ارسال فرم دسترسی های اتوماسیون اداری معاونت به واحد فناوری اطلاعات ، چارت این معاونت در اتوماسیون اداری طبق چارت معاونت ارسالی از سوی وزارتخانه تنظیم  و دسترسی ها مجددا پیکربندی شدند.


چهارشنبه 29 خرداد 1398   21:41:24